PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434384}

XXY

7,1 11 828
ocen
7,1 10 1 11828
7,0 3
oceny krytyków
XXY
powrót do forum filmu XXY

Człowiek z zestawem chromosomów XXY, nie jest hermafrodytą tylko anatomicznie mężczyzną z nieco uwydatnionymi cechami kobiety (np szersze biodra).
Choroba nazywa się zespół Klinefeltera.

w00cash1234

Grrr... Wypraszam sobie takie podrabianie mojego nicka! Żal :/

w00cash

Zerknij tu i zobacz jaki wyjątkowy z ciebie gość.
http://www.filmweb.pl/szukaj?q=woocash&c=user&submit=szukaj
Zal!

w00cash1234

I do tego ma bardziej "kobiecą " psychikę. Przez co.. jest lepiej oceniany przez kobiety :)

Wypadałoby sprawdzić co się pisze...(do autora opisu ..;p)

ocenił(a) film na 4
w00cash1234

w dodatku różnice w budowie mogą być do tego stopnia nie wielkie że często mężczyzna dowiaduje się o swojej chorobie dopiero gdy zgłasza się do lekarza w celu odnalezienia przyczyny bezpłodności.

użytkownik usunięty
klaymen

Nie mogę jaka dyskusja. Zasadnicze pytanie jakie tutaj musi paść to czy mu pisior działa xD

użytkownik usunięty
w00cash1234

Amen. Dokładnie ;)- opis powinien ktoś poprawić. Gratuluję obeznania.

w00cash1234

Opis pochodzi od dystrybutora -podobny jest na ulotkach. Ja się nie znam na terminologii medycznej, ale czy nie można uznać, że Alex jest hermafrodytą w sensie "po-antycznym"??? Tzn. Hermafrodyta to było dziecko Hermesa i Afrodyty, posiadające cechy obu płci, prawda? A Alex ma piersi i penisa. Jeśli obstajecie przy tym, że nie można -to jakiego słowa lepiej używać? Bo raczej jednak nie "mężczyzna" -zwłaszcza, że Alex nie wie, kim wolałaby być -mężczyzną, czy kobietą (za którą przecież uchodzi powszechnie, póki jej "inność" nie wychodzi na jaw). Tak na marginesie: bardzo dobry film, niegłupi i wciągający. Z dobrą wymową końcową: trzeba żyć takim, jakim się jest -bez zbędnych zmian. :)

użytkownik usunięty
Davus

;) Oczywiście - daleka jestem od czepiania się - w gruncie rzeczy, nieważne jak daną rzecz nazwać w takim przypadku, wiadomo o co chodzi. Opis zawiera błąd z naukowego punktu widzenia - ale umownie można przyjąć, że "nie jest źle" ;)

w00cash1234

No tak, tylko że mężczyzna z zespołem Klinefeltera dalej jest mężczyzną. Zazwyczaj bezpłodnym, często cierpiącym na ginekomastię, ale dalej mężczyzną. Alex natomiast większość otoczenia uważała za bardziej kobietę. No i, brutalnie cytując chłopców z plaży: ?ona ma to i to!? ;) A więc o co chodzi? Bo z fabuły filmu wynika, że to jednak hermafrodyta. A może ja nie do końca rozumiem różnicę? Jeśli ktoś kompetentny byłby w stanie przybliżyć problem to byłabym wdzięczna, bo zamąciło mi się całkowicie.

użytkownik usunięty
ms_Ratatosk

http://hermafrodytyzm.org/definicja.htm myślę ze ta strona rozwieje ewentualne wątpliwości bo problem jest zbyt złożony by wyjaśniać go an łamach tego portalu. Pozdrawiam.

w00cash1234

no właśnie, nie ma więc tu mowy o obojnactwie (?!)

Kasia89_2

filmowa alex to niewatpliwie hermafrodyta, co jasno wynika z fabuly filmu dlatego nadanie mu tytulu xxy wprowadza mimo wszystko widza w blad. piszecie ze czlowiek z zestawem chromosomow xxy to anatomicznie mezczyzna... to jak to w koncu bylo z biegaczka ewa klobukowska, u ktorej niby stwierdzono wlasnie xxy po czym ja zdyskwalifikowano, a pozniej jak juz sie wycofala ze sportu to wyszla za maz i nawet urodzila syna? to bylo jakos w latach 60 to moze po prostu zle jej stwierdzono wtedy ten kariotyp i nie miala tak naprawde xxy tylko jakas inna mutacje? a co do samego bycia hermafrodyta to mnie tylko jedna rzecz zastanawia... czy mozliwe jest zeby doszlo do samozaplodnienia i urodzenia dziecka? bo w south parku mama cartmana jest wlasnie zarazem jego tata ;)

daro_3

w south parku działo się dużo różnych dziwnych rzeczy :P

daro_3

Bycie hermafrodytą wiążę się najczęściej z bezpłodnością :)
Chociaż jeżeli byłoby to możliwe to dziecko to byłoby straszliwe chore (fizycznie i psychicznie) ze względu na obie identyczne kopie genu ( jakiś gen byłby na pewno wadliwy ->> obie kopie byłyby wadliwe ->> gen by nie działał). Dlatego też utrwaliło się, słusznie z resztą, że małżeństwa blisko spokrewnionych są złe.
Swoją drogą dowodzi to dlaczego Cartman jest dziwny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones