PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=434384}

XXY

7,1 11 827
ocen
7,1 10 1 11827
7,0 3
oceny krytyków
XXY
powrót do forum filmu XXY

1. Główni bohaterowie są zwykłymi ludzi, nie byli przerysowani ani "zrobieni", jak ja to nazywam.
Po ekranie nie latały mi wypacykowane "laski" ani umięśnieni frajerzy.
Gdyby to była amerykańska produkcja Alex zagrałaby pewnie jakaś disneyowska gwiazdka typu Miley Cyrus.
Tu jednak zachowała się konwencja prostoty co pokazuje jeszcze bardziej, że problemy są tuż obok nas i dotyczą zwykłych ludzi.

2. Nie znudził mnie, wręcz przeciwnie wciągnął, a jestem bardzo krytyczna jeśli chodzi o filmy. Zwykle oglądam je przewijając nudne momenty typu, aktor jedzie samochodem przez pół godziny i nic się nie dzieje. Przy tym filmie nie przewijałam ani razu. Nie musiałam.

3. XXY może nas nauczyć, że są różne odmienności i niepełnosprawności.
Uczy nas pokory. Mnie zawsze po tego typu filmach dopada myśl "Boże,
jakie to szczęście, że jestem w pełni sprawna, zdrowa i niczego mi nie brakuje." Zamiast martwić się czy mamy nadwagę, włosy proste a nie kręcone, czy cellulitis, cieszmy się, że nasi rodzice mają udane dzieci.

4. Aktorka grająca Alex zagrała rewelacyjnie. Nie jedna hollywoodzka gwiazda mogłaby jej pozazdrościć talentu.

Podsumowując, podeszłam sceptycznie do tego filmu. Dostałam go od kumpla i na wstępie powiedział mi, że film jest o dziewczynie z fiutem. Od razu miałam obraz kobiety typu Miriam ze sztucznymi cyckami w filmie przesiąkniętym erotyzmem i ociekający seksem. Nie spodziewałam się tak głębokiej psychologii i tak podjętego tematu.
Film zasługuje na miano arcydzieła. Polecam ludziom o wyrafinowanym guście, XXY nie jest dla prostaczków.

ocenił(a) film na 9
rometa

jakbym słyszała swoje myśli w trakcie oglądania tego filmu, szczególnie jeśli chodzi o pkt 2 i 3 (z tą różnicą, że ja zasypiam na filmach, a ten w środku nocy wciągnął mnie niesamowicie :)

widzę, że mamy podobny gust jeśli chodzi o amerykańskie gwiazdy, pociesza mnie to i daje nadzieję, że nie wszystko jeszcze stracone ;)
Film polecam, daje dużo do myślenia.

ocenił(a) film na 8
rometa

zgodzę się, film niewątpliwie dobry, ciekawy, inny, zmusza do przemyśleń...podobał mi się.

rometa

Rometa gratuluję twojego komentarza przyjemnie się go czytało ,właśnie dziś obejrzałem ten film choć zamierzałem od miesiąca to zrobić.
Ja z koleji zawsze staram poczytać najpierw komentarze ale twój jest najlepszy zgadzam się z tobą w 100%.Wielu widzów XXY czytając komentarze nie rozumnie tego filmu a szczególnie to że nie którzy borykają się z takimi problemami o których byśmy nie pomyśleli że coś takiego może być.
Gra aktorów znakomita szczególnie Alex,film oceniam 10/10 pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
rometa

Film wg mnie świetny, ale nie wszystkim bym go poleciła...
Wywołał we mnie ogromne emocje i popłakałam się pod koniec (ostatnio zdarzyło mi się to na królu lwie, gdy miałam ok 5 lat)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones